wybór kolonii dla dzieci
Kolonie i obozy to szczególny czas dla naszych dzieci. Sprawdź na co zwrócić uwagę wybierając kolonię dla dziecka!

Na co zwrócić uwagę wybierając kolonię dla dziecka?

Kolonie i obozy to szczególny czas dla naszych dzieci. Mogą one poznać nie tylko nowych znajomych czy nowe miejsca, ale przede wszystkim to czas rozstania z rodzicami i podejmowania samodzielnych decyzji. W związku z tym, że większość dzieci tylko raz w roku uczestniczy w tego typu wyjeździe, warto poświęcić chwilę czasu i wybrać taki wypoczynek, z którego nasze dziecko wróci naprawdę zadowolone. Podpowiadamy zatem, na co zwrócić uwagę wybierając kolonię dla dziecka.
 

Rekomendacje organizatora

Aktualnie na rynku jest wiele firm organizujących wyjazdy dla dzieci i młodzieży. Konkurencja jest naprawdę duża. Dlatego wybierając wypoczynek dla dzieci, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić organizatora i dowiedzieć się jak oceniają go poprzedni uczestnicy. Sprawdzony organizator to zawsze większa szansa na udany wyjazd dla naszego dziecka. Warto również zwrócić uwagę na kadrę, która będzie sprawowała opiekę nad naszą pociechą podczas całego wyjazdu. Nie ma co ukrywać, że bardziej doświadczona kadra, lepiej poradzi sobie na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej.

Kolonia czy obóz

Wybierając rodzaj wyjazdu, powinniśmy się skupić przede wszystkim na wieku oraz potrzebach i zainteresowaniach naszego dziecka. Uczestnikami kolonii są zazwyczaj dzieci w okresie wczesnoszkolnym. Nastolatki natomiast dużo chętniej wybierają obozy tematyczne.  Jeśli głównym celem wyjazdu jest poznanie nowych miejsc, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wyjazd na kolonię. Jeśli natomiast nasza pociecha ma swoje pasje, które bardzo chciałaby rozwijać również w okresie wakacji, warto wtedy zastanowić się nad obozem tematycznym związanym z jej hobby. Aktualnie na rynku można spotkać bardzo bogatą ofertę obozów tematycznych (sportowych, malarskich czy tanecznych). Wystarczy tylko dobrze poszukać!

Atrakcje programowe

Najgorszą rzeczą na obozie czy kolonii jest nuda! Nie dopuść do tego, aby Twoje dziecko podczas wakacyjnego wyjazdu zaznało tego stanu emocjonalnego. Wtedy na pewno szybko będzie chciało wracać do domu! Wybierając ofertę, powinniśmy zwrócić uwagę na atrakcje programowe, tak aby były one, jak najciekawsze dla dziecka! Im ciekawsze atrakcje, tym większa radość z wakacyjnego wyjazdu!

Miejsce kolonii

Wybierając miejsce kolonii, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek dziecka i liczbę już odbytych wyjazdów. Wysyłając pociechę po raz pierwszy, warto wybrać miejscowość w niedużej odległości, gdyż nigdy nie wiemy, jak będzie ona przeżywać rozłąkę z rodzicami. Może się okazać, że będziemy musieli po nią jechać już pierwszego dnia! W przypadku bardziej doświadczonych kolonistów takiego problemu nie ma, więc odległość od domu nie powinna być ograniczeniem.

Podsumowując

Wysyłając dziecko na wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. To od nich w dużej mierze zależy to, jak nasze dziecko będzie wspominało ten wyjazd. Zachęcam więc do podjęcia decyzji wraz z przyszłym uczestnikiem, bo to przecież to ono, a nie Ty będzie przez kilka lub kilkanaście dni uczestniczyło w tym wyjeździe!

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, na co zwrócić uwagę wybierając kolonię dla dziecka. Jeżeli zainteresowała Cię tematyka związana z koloniami i obozami, to zapraszamy na naszego fanpaga. A gdy szukasz sprawdzonych obozów, kolonii i półkolonii, sprawdź oferty dostępne na Camply.

O autorze

Rafał Pietkiewicz

Zobacz wszystkie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *