dofinansowanie obóz kolonia dzieci wakacje
Dofinansowanie na kolonię czy obóz. Sprawdź gdzie szukać.

Dofinansowanie na kolonię czy obóz. Sprawdź gdzie szukać.

Wyjazd na kolonię czy obóz w Polsce to koszt ok. 1600zł. Jeszcze więcej trzeba zapłacić, gdy zamierzamy wysłać dziecko za granicę. Co prawda w ostatnich latach dzięki programom socjalnym (w tym programowi 500+) sytuacja materialna rodzin uległa poprawie, jednak w dalszym ciągu wiele z nich szuka dodatkowej możliwości finansowego wsparcia wypoczynku dla swoich pociech. Poniżej podpowiadamy, gdzie można znaleźć dofinansowanie na kolonię czy obóz dla dzieci.

Dofinansowanie z zakładu pracy

Najczęstszym sposobem uzyskiwania dopłat do wyjazdów wakacyjnych dla dzieci są dofinansowania z zakładu pracy. Mogą one sfinansować wypoczynek częściowo lub nawet w całości. Zazwyczaj jednak kwota ta oscylująca w granicach do 50% ceny wyjazdu. Warto wiedzieć, że pracując w „budżetówce” bez względu na swoje dochody, warto ubiegać się o takie dofinansowanie, gdyż w pełni ono się Tobie należy!

Dofinansowanie z funduszu socjalnego

Pracując w małej firmie prywatnej, o dofinansowanie wyjazdu dla dzieci może być bardzo trudno. Jednak każda firma zatrudniająca minimum 20 pracowników musi posiadać fundusz socjalny, gdzie zbierane są środki na tego typu cele. Forma wypłaty pieniędzy z tego funduszu jest zapisana w regulaminie. Chociaż nie musi on zawierać dopłaty do kolonii czy obozów, to bardzo często znajduje się tam zapis zawierający taką możliwość. Warto w tym celu udać się do działu kadr i dowiedzieć się, czy i na jakie dofinansowanie możemy liczyć.

Dofinansowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej

Dla rodzin o najniższych dochodach polecamy udać się do Ośrodka Pomocy Społecznej. Instytucja ta  może nam nie tylko pomóc we współfinansowaniu wypoczynku, ale również partycypować w pokryciu kosztów związanych z wyposażeniem na wyjazd. Przyznanie tego typu świadczenia zależy od wielu czynników i podlega indywidualnej ocenie danej rodziny. W przypadku ograniczonych środków na kolonię czy obóz warto jednak spróbować postarać się o tego typu dofinansowanie.  

Bon turystyczny

Wprowadzony w 2020 roku w celu wsparcia finansowego polskich rodzin. Jest to jednorazowa pomoc w wysokości 500 zł na każde dziecko. Zrealizować go można do zarówno do opłacenia pobytu w hotelu, jak i przede wszystkim do opłacenia kolonii i obozów realizowanych na terenie kraju. Bon podobnie jak 500+ otrzymasz po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Pamiętaj, że z bonu skorzystać można tylko do końca marca 2022 roku.

Podsumowując

Wyjazdy na kolonię czy obóz to czas, na który czekają wszystkie dzieci. Jednak wspólna zabawa z rówieśnikami na koloniach czy obozach wiąże się z dodatkowymi wydatkami dla rodziców. Chcąc ograniczyć koszty związane z wakacyjnym wypoczynkiem naszych dzieci, warto sprawdzić, czy możemy liczyć na dofinansowanie tego typu wyjazdów w naszym miejscu pracy. Dodatkowo rodziny wielodzietne z najniższymi dochodami zachęcamy do zwrócenia się do lokalnego ośrodka pomocy społecznej, gdzie również jest szansa na pozyskanie dodatkowych funduszy nie tylko na wyjazd, ale również na wyposażenie związane z wyjazdem.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wiesz już gdzie uzyskać dofinansowanie na kolonię czy obóz. Jeżeli zainteresowała Cię tematyka związana z koloniami i obozami, to zapraszamy na naszego fanpaga. A gdy szukasz sprawdzonych obozów, kolonii i półkolonii, sprawdź oferty dostępne na Camply.

O autorze

Rafał Pietkiewicz

Zobacz wszystkie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *